علی رجبی
کتاب آرایی دینی سابقه تاریخی طولانی دارد عضو هیأت داوران دومین همایش علمی، کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی کتاب آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی گفت: کتاب آرایی در تاریخ ما سابقه طولانی دارد و ما باید با استفاده از تاریخ گذشته مسیر آینده را ترسیم کنیم. به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی،محمد رجبی ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی کتاب آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی در سخنانی اظهار کرد: این اتفاق مهم در زمینه کتاب آرایی دینی حرکت بسیار مبارکی خواهد بود که آثارش بعدها مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی کتاب از جایگاه بالایی برخوردار است،تصریح کرد: ما در طول تاریخ شاهد این بودیم که بهترین اثر کتاب آرایی شده قرآن کریم بوده است و با قرآن ما وارد عرصه هنرهای تجسمی اسلامی خواهیم شد.

عضو هیأت داوران دومین همایش علمی،پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی کتاب آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی،ادامه داد: صورت همیشه تجلی باطن موضوعات است و کتاب ها همیشه در فرهنگ اسلامی از نوع کاغذ تا شیرازه جلد برای خود تاریخ دارد.

وی با اشاره به ضرورت مطالعه تاریخ کتاب آرایی، اظهار کرد: اگر ما ندانیم که در گذشته چه داشته ایم نمیتوانیم صورت جدیدی از هویت خود پیدا کنیم.

رجبی با بیان اینکه ما در عرصه کتاب آرایی دینی اساتیدی داریم که مراجع دست اول این حوزه محسوب می شوند و تجربیات خود را سینه به سینه فراگرفتند،افزود: ما باید از این اساتید بهره ببریم و از تجربیات آن ها استفاده کنیم و این همایش میتواند محل مناسبی برای این امر مهم باشد.
لازم به ذکر است مراسم اختتامیه دومین همایش علمی ،پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی کتاب آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی دوم دیماه در قم برگزار خواهد شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظرخانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

جشنواره هنر و تبلیغ
مجری سایت : شرکت سیگما