نجابتی دبیر علمی همایی کتاب آرایی
دبیر علمی و هنری همایش کتاب آرایی دینی: ظاهر کتب دینی بیشتر مورد توجه باشد دبیر علمی و هنری همایش کتاب‌آرایی دینی گفت: با توجه به پایین بودن کیفیت جلد و صفحه آرایی کتب دینی باید به این امر توجه جدی شود. به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، مسعود نجابتی در اختتامیه همایش «کتاب آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی» که در سالن مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: قم در نشر کتاب مقام دوم را دارد و پیشتاز در تولید کتاب‌های دینی است لذا باید به همه ابعاد تولید و انتشار کتاب توجه شود.

وی گفت: ایده‌ای که باعث شد به این سمت برویم در واقع صحبت‌هایی بود که میان ناشران و هنرمندان مطرح می‌شد مبنی بر اینکه کتاب‌های دینی از لحاظ ظاهر از کیفیت پایینی برخوردارند.

دبیر علمی و هنری دومین همایش هنر و تبلیغ با محوریت کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی با توجه به سابقه آثار هنری در تمدن اسلامی، افزود: متأسفانه سهم ناچیزی از تولیدات به طراحی و گرافیک پرداخته می‌شود که باید به آن اهمیت بیشتری داده شود.

وی تصریح کرد: سعی کردیم تا با جمع آوری و نمایش آثار فاخر از هنرمندان برجسته و ایجاد مجموعه‌ای از آثار، یک الگو و منبع برای ناشران و طراحان تبدیل شود. 

نجابتی ادامه داد: قصد داشتیم تا آثار دیگر هنرمندان جهان را در این زمینه رصد کنیم که متأسفانه امکانپذیر نبود و امیدواریم در همایش‌های بعدی این اقدام صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه شاخصه‌هایی از هنر اسلامی در معماری پدید می‌آید، افزود: با این حال معماری به اندازه کتاب آرایی نمی‌تواند به روز باشد؛ هنر کتاب آرایی از همه امکانات و صنعت روز استفاده می‌کند و با نگاهی به گذشته فضای جدیدی را بوجود آورده گرچه نقدهایی به آن می‌شود.

دبیر علمی و هنری دومین همایش هنر و تبلیغ با محوریت کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلام با بیان اینکه این همایش در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی برگزار شده است، عنوان کرد: در بخش مسابقه ۷۰۷ فایل از ۱۱۱ شرکت کننده در قالب ۶۸۶ اثر به دبیرخانه فرستاده شده است.

وی با بیان اینکه ۴۳ مقاله، ۷ کتاب و ۴ پایان نامه فرستاده شده است، افزود: در ‌نهایت توسط هیئت داوران 16 مقاله برگزیده شد و در بخش غیر رقابتی آثار ۴۰ هنرمند و ۱۰ مؤسسه انتشاراتی به نمایش درآمده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظرخانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

جشنواره هنر و تبلیغ
مجری سایت : شرکت سیگما